Pracownia Rozwoju Zawodowego - Aktualności

„Wybieram szkołę  – wybieram zawód”  - to temat naszego spotkania i zarazem dylemat każdego młodego człowieka.

Zwykle dopiero w momencie ukończenia szkoły uczniowie zaczynają myśleć o tym, czym chcą zajmować się w życiu. Tymczasem takie rozważania powinni przeprowadzić dużo wcześniej! Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Niwnicy nie czekają na ostatni dzwonek w szkole i już rozpoczęli planowanie kariery zawodowej, aby w przyszłości dobrze wybrać zawód.

Zbliża się termin składania wniosków o przyjęcie do klas pierwszych szkół  ponadpodstawowych. W tym roku uczniowie mogą zrobić to w terminie od 15.05.2023 do 19.06.2023. Na podjęcie ostatecznej decyzji mają już niewiele czasu. Pracownia Rozwoju Zawodowego wspiera młodzież w tym procesie.

Warsztaty „ Jak szukać pracy po ukończeniu szkoły” z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie w dniu 05.04.2023 r., możemy zaliczyć do udanych

Obecnie w wielu nyskich szkołach średnich odbywają się Dni Otwarte. Młodzież  klas ósmych odwiedza szkoły, zapoznaje się z oferta edukacyjną, ma możliwość poczucia klimatu danego miejsca. Po takiej wizycie młodzi ludzie będą podejmować decyzje dotyczące dalszej ścieżki edukacyjnej. Aby wspierać młodzież w tych wyborach prowadzimy warsztaty z zakresu poradnictwa zawodowego.


Strona 1 z 23