Pracownia Rozwoju Zawodowego - Wspieramy mamy

Wspieramy mamy

Ważna i potrzebna mama wraca do pracy – spotkanie uczestniczek projektu pilotażowego.

01.08.2022 w Pracowni Rozwoju Zawodowego spotkaliśmy się aby omówić efekty kilkumiesięcznej pracy uczestniczek projektu oraz zespołu wpierającego w powrocie na rynek pracy.

W marcu tego roku 30 matek, które po urodzeniu dziecka nie pracowały -  rozpoczęło działania zmierzające do podjęcia zatrudnienia. Obecnie 22 uczestniczki znalazły już zatrudnienie, pozostałe mamy nawiązują kontakty z pracodawcami, tak aby od września również rozpocząć pracę.

Podczas spotkania w Pracowni mamy wymieniły się doświadczeniami wynikającymi z podejmowanych dotychczas działań. Miały również okazję porozmawiać z mamą, która jako pierwsza w projekcie podjęła pracę i mogła podzielić się swoimi odczuciami. Opowiedziała o okresie adaptacji w nowym miejscu pracy, o tym jak udaje jej się łączyć pracę zawodową z obowiązkami domowymi, o swoich sukcesach ale także o momentach trudnych, w których cenne było dla niej wsparcie innych.

 

  

  

 

Poczucie zadowolenia i satysfakcji, o którym opowiadają nam mamy już pracujące  stanowi dla nas bardzo duży bodziec motywujący. Jesteśmy przekonani, że warto działać i podejmować działania nowatorskie – takie jak realizacja projektu pilotażowego „Mama na rynku pracy – ważna i potrzebna”.

 

Bądź na bieżąco i obserwuj nasze social media!