Pracownia Rozwoju Zawodowego - Finał "CHALLENGE PASJA KLUCZEM DO SUKCESU"

Finał "CHALLENGE PASJA KLUCZEM DO SUKCESU"

W czwartek, 24 października, odbył się finał „CHALLENGE PASJA KLUCZEM DO SUKCESU". Wydarzenie organizowane było w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2019 realizowanego pod hasłem

"PASJA - PROFESJA – POWOŁANIE".

CELEM WYZWANIA było zachęcenie uczniów do budowania swojej kariery zawodowej w oparciu o posiadane pasje i zainteresowania, tak żeby w przyszłości realizowali się zgodnie z powiedzeniem:
"Jeśli będziesz robił to co lubisz, wtedy nigdy nie będziesz musiał pracować".

Challenge skierowany był wyłącznie do uczniów szkół ponadpodstawowych zamieszkałych lub uczących się na terenie powiatu nyskiego. Każda osoba podejmująca wyzwanie musiała przygotować 2-3 minutowy materiał filmowy przedstawiający własną pasję życiową wraz z propozycją wykorzystania przedstawionej pasji na możliwości zawodowe.

Wyzwanie podjęli uczniowie 6 szkół:

  • Zespół Szkół w Głuchołazach
  • Zespół Szkół – Liceum Ogólnokształcące w Paczkowie,
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie Carolinum,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie,
  • Zespół Szkół w Otmuchowie,
  • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie.
Każdy z uczestników podejmujących wyzwanie otrzymał nagrodę.
 
SPONSORZY NAGRÓD
 

W spotkaniu uczestniczył zespół Mentorów, których zadaniem było obejrzenie materiałów filmowych a następnie przeprowadzenie „luźnych” rozmów z pasjonatami. Rozmowy miały na celu wskazanie młodzieży możliwości rozwijania pasji i talentów.

W roli Mentorów:

Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, członek Zarządu Powiatu Joanna Burska, zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz,  prorektor ds. nauki i rozwoju PWSZ w Nysie Tomasz Drewniak, naczelnik Wydziału Oświaty Gminy Głuchołazy Krystyna Kubiszyn, prezes Zarządu NRIG Zbigniew Majka, prezes Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu Antoni Hasenbek, dyrektor PUP w Nysie Małgorzata Pliszka.

Moderatorem wydarzenia był Bartosz Bukała.