Pracownia Rozwoju Zawodowego - Warsztaty świadomego planowania ścieżek zawodowych dla uczniów klas gimnazjalnych

Warsztaty świadomego planowania ścieżek zawodowych dla uczniów klas gimnazjalnych

Szkoła branżowa, studia? A może praca?

… są to pytania, na które musi sobie odpowiedzieć, każdy młody człowiek stojący przed podjęciem decyzji zawodowych.

 

W dniu 12 stycznia 2018 roku doradcy zawodowi Pracowni Rozwoju Zawodowego po raz kolejny spotkali się z uczniami klas gimnazjalnych. Tym razem mieliśmy przyjemność pracować z sympatyczną młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Głuchołazach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach świadomego planowania ścieżek zawodowych pn. „Być aktorem w sztuce o własnej karierze”.

Podczas spotkania z młodzieżą omówiono najważniejsze czynniki wpływające na wybór zawodu, przekazano podstawowe informacje o świecie zawodów, zapoznano ich z różnorodnością branż. Głównym celem zajęć było uświadomienie również młodym ludziom, iż przy wyborze dalszego kierunku kształcenia niezbędna jest wiedza o sobie, swoich umiejętnościach, zdolnościach, a także o zawodach i wymogach kwalifikacyjnych rynku pracy.

Młodzi ludzie, którzy uczestniczyli w warsztatach to grupa niezwykle barwna, pełna marzeń i planów na przyszłość. Zajęcia pokazały ich niesamowitą otwartość, entuzjazm  i refleksyjność w zgłębianiu tajników własnej osobowości.

 

Wiedza o naszych talentach jest bardzo ważna, ponieważ:

"Znajdź pracę, którą lubisz, a do końca życia nie będziesz musiał pracować".